Nemocnice Kadaň v době pandemie „návrat do standartního režimu“

Nemocnice Kadaň se stará o své pacienty i v době zvýšených nároků na jejich ochranu i na ochranu svých zaměstnanců. Lékaři a sestry léčí pacienty v ambulancích i na lůžkových odděleních, v porodnici přicházejí na svět děti, a to navzdory náročné situaci, která je způsobena celosvětovou pandemií.

Během posledních týdnů jsme v kadaňské nemocnici provedli několik nutných, ale potřebných opatření, díky nimž bylo zajištěno nepřetržité fungování celé nemocnice i v období současné krize. Všechna lůžková oddělení i ambulance zajišťovaly nutnou akutní péči o pacienty.

Nemocnice Kadaň je nyní připravena nadále poskytovat péči o pacienty ve stejném rozsahu jako dříve. Péče bude poskytnuta nejen pacientům, kteří potřebují akutní ošetření, ale i těm, kteří potřebují kontrolní vyšetření při sledování z důvodu chronického onemocnění. Nemocnice je otevřená i těm, kteří potřebují provést preventivní vyšetření, podstoupit dříve naplánované operace nebo diagnostické a další léčebné úkony. Ambulance na poliklinice, lůžková oddělení v nemocnici i operační sály a celý komplement, který zajišťuje fungování nemocnice jako celku, jsou připravené.

Do všech ambulancí je možné se objednat a domluvit vhodný termín. Na plánované (dříve odkládané) operace gynekologické, chirurgické i ortopedické je možné se objednat již od 15. 4. 2020. Pacienti jsou personálem nemocnice obvoláváni, ale je samozřejmě možné se i samostatně objednat na jednotlivých pracovištích, ambulancích (včetně radiologického, sono nebo CT vyšetření) i lůžkových odděleních. Okamžitě od povolení MZ ČR umožnujeme také přítomnost otce u porodu.

Nemocnice zajišťuje všechna preventivní a nutná opatření z důvodu zvýšených hygienických i bezpečnostních opatření. Je zajištěna kontrola všech příchozích do nemocnice pomocí termokamery. Jedná se o pacienty i zaměstnance. Pravidelně dochází k desinfekci prostor nemocnice. Vybrané zdravotní prostory jsou ošetřeny také ozonérem. Nemocnice má možnost jak zaměstnance, tak i pacienty testovat na přítomnost infekce virem COVID-19 s rychlou informací o výsledku vyšetření. Všechen zdravotnický i nezdravotnický personál je vybaven potřebnými ochrannými prostředky.

Děkuji tímto všem našim pacientům za porozumění, trpělivost a vstřícnost během pobytu v naší nemocnici v uplynulých dnech a všem zaměstnancům za mimořádné úsilí v náročné době, ve které zažívají nejnáročnější období svého profesního a mnohdy i osobního života.

17. dubna 2020                        MUDr. Bc. Petr Hossner, MBA ředitel

Datum vložení: 20. 4. 2020 19:58